صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / کجای استانبول اقامت کنیم، سلطان احمد یا بی‌اوغلو (تکسیم)؟

کجای استانبول اقامت کنیم، سلطان احمد یا بی‌اوغلو (تکسیم)؟

کجای استانبول اقامت کنیم؟

کجای استانبول هتل بگیریم؟

اینها اولین سوالاتی هستند که هر گردشگری قبل از سفر به استانبول به دنبال پاسخ انها می‌گردد.

استانبول یک شهر عظیم یا یک کلانشهر هست، بین دو قاره اسیا و اروپا قرار دارد. دارای 39 منطقه و صدها محله است. جمعیتی بالغ بر 15 میلیون نفر دارد که بازدید تمام استانبول برای یک توریست در یک سفر کوتاه اگر نخواهیم بگوییم غیر ممکن می‌توان گفت بسیار خسته کننده است.

پس بسیار مهم است که کجای استانبول اقامت کنیم و این انتخاب با اهداف ما در سفر به استانبول رابطه مستقیم دارد.

می‌توان گفت تقریبا اکثریت گردشگران ایرانی و بسیاری از گردشگران دیگر کشورها یکی از مناطق سلطان احمد یا بی اوغلو که محبوب‌ترین محله آن برای ایرانیان اطراف میدان تکسیم می‌باشد را به عنوان محل اقامت خود انتخاب می‌کنند.

از این رو ما در این مطلب به طور کامل به بررسی دو منطقه سلطان احمد و بی اوغلو می‌پردازیم و تمامی مزایا و معایب این دو منطقه را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد تا شما بتوانید در پایان این مطلب به راحتی به این سوال پاسخ دهید که کجای استانبول اقامت کنیم.

تکسیم یا سلطان احمد، کدام برای ما مناسب است؟

ما چندین بار به استانبول سفر کرده ایم و در هر دو منطقه بی اوغلو و سلطان احمد اقامت داشتیم. حال میخواهیم این مسئله را بر اساس تجربیات شخصی و تحقیقات میدانی خودمان تجزیه کنیم که چرا شما میخواهید سلطان احمد را در مقابل بی اوغلو انتخاب کنید و یا بلعکس.

این دو بخش از استانبول کاملا متفاوت هستند و مزایا و معایب مختلفی دارند. بی اوغلو یک منطقه بزرگ است که چندین محله مانند تکسیم، کاراکوی، گالاتا، پرا، جیهانگیر و… را در بر میگیرد، در حالی که سلطان احمد یک محله بزرگ در محله بزرگتر فاتح است.

کجای استانبول خانه بگیریم ،
خلیج شاخ طلایی ، Golden Horn Gulf
Golden Horn Gulf
خلیج شاخ طلایی

ولی در حقیقت این دو منطقه با هم همسایه هستند که توسط خلیج شاخ طلایی از یکدیگر جدا شده اند، پس میتوان گفت خلیج شاخ طلایی در واقع بخش قدیمی استانبول (سلطان احمد، امینونو و فاتح ) را از بخش مدرن استانبول (تکسیم، شیشلی، بشیکتاش و…) جدا میکند، این دو منطقه توسط دو پل زیبا و معروف پل آتاترک ( Unkapanı or Atatürk Bridge ) و پل گالاتا ( Galata Bridge ) به یکدیگر متصل می‌شوند که این دو پل بهترین و کوتاهترین مسیر اتصال این دو همسایه است.

منطقه سلطان احمد ( Sultan Ahmet )

کجای استانبول اقامت کنیم ،
سلطان احمد یا بی اوغلو ،
 Sultan Ahmet  District
Sultan Ahmet District
منطقه سلطان احمد

بدیهی است که نزدیکی منطقه سلطان احمد به مکان‌های دیدنی و علی الخصوص به مکان‌های تاریخی بسیاری همچون مسجد ایاصوفیا( Hagia Sophia Mosque or Aya Sophia Mosque )، مسجد آبی(Blue Mosque or Sultan Ahmet Mosque)، کاخ توپکاپی( Topkapı Palace )، گرند بازار( Grand Bazaar ) و… مزیتی اجتناب ناپذیر است، این بزرگترین انگیزه برای رزرو هتل و اقامت در این منطقه است. ولیکن متاسفانه محله سلطان احمد پس از غروب افتاب به یکباره به محله ای مرده تبدیل می‌شود و پس از تاریکی هوا خیابانها خالی می‌شوند و سرگرمی‌ها و تفریحات شبانه بسیار کمیاب هستند، مراکز خرید و مکان‌های خرید بسیاری تنها با فاصله یک پیاده روی در این منطقه قرار دارند.

منطقه بی اوغلو ( Beyoğlu )

کجای استانبول هتل بگیریم
Istanbul Beyoglu District
منطقه بی اوغلو استانبول

در مقابل در منطقه بی اوغلو نیز مکان‌های تاریخی و جاذبه هایی همچون کاخ دولما باغچه ( Dolmabahçe Sarayi or Dolmabahçe Palace )، منطقه گالاتا و برج معروف گالاتا (   Galata Kulesi  or Galata Tower )، خیابان استقلال ( İstiklal Caddesi or İstiklal Street)، میدان بزرگ و جذاب تقسیم یا میدان تکسیم (Taksim Meydanı or Taksim Square) و… وجود دارند.

پس تفاوت بی اوغلو و سلطان احمد چیست؟

بی اوغلو بر خلاف سلطان احمد 24 ساعت شبانه روز و هفت روز هفته باز است، در تمام 24 ساعت شبانه روز مردم در حال جنب و جوش هستند، شبهای بی اوغلو از روزهای ان پر جنب و جوش تر است و میتوان اینگونه بیان کرد شبهای بی اوغلو کاملا زنده است، و اینگونه به نظر میرسد که تمام سرگرمیها و تفریحات شبانه استانبول در بی اوغلو گرد هم امده اند. اما نگران نباشید که کجای استانبول هتل بگیریم، معمولا هتلها در قسمتهای ارام و ساکت منطقه واقع شده اند و با فاصله یک پیاده روی از جاذبه های بی اوغلو، برای رفتن به مراکز خرید فقط به اندازه یک خط مترو فاصله دارید.

سلطان احمد یا بی اوغلو؟

انتخاب محل اقامت شما در استانبول کاملا با اهداف شما از سفر به استانبول ارتباط مستقیمی دارد، به عنوان مثال اگر شما صرفا برای خرید به استانبول سفر میکنید انتخاب سلطان احمد برای شما مناسبتر است، ولی اگر صرفا برای تفریح و خوشگذرانی به استانبول سفر میکنید قطعا منطقه بی اوغلو و میدان تقسیم انتخاب بهتری است، ولی صراحتا میتوان گفت تردد بین این دو منطقه اجتناب ناپذیر است، هر توریستی به ناچار باید برای دیدن جاذبه ها، دیدنیها و زیبایی های هر دو منطقه توسط وسایل نقلیه عمومی و یا تاکسی بین انها تردد نماید.

شما در تصاویر زیر نقشه کامل مناطق سلطان احمد و بی اوغلو استانبول را مشاهده میکنید و میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر هرتصویر، نقشه اصلی با کیفیت بالا و قابلیت بزرگنمایی را مشاهده کنید

نقشه منطقه سلطان احمد

نقشه منطقه سلطان احمد ،
سلطان احمد یا بی اوغلو ،
 Istanbul Sultan Ahmet District Map
Istanbul Sultan Ahmet District Map
نقشه منطقه سلطان احمد استانبول

مشاهده نقشه با کیفیت بالا و قابلیت بزرگنمایی منطقه سلطان احمد

نقشه منطقه بی اوغلو

نقشه منطقه بی اوغلو استانبول ،
تکسیم یا سلطان احمد ،
Map of Istanbul Beyoglu District
Map of Istanbul Beyoglu District
نقشه منطقه بی اوغلو استانبول

مشاهده نقشه با کیفیت بالا و قابلیت بزرگنمایی منطقه بی اوغلو

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جاذبه‌های استانبول و 34 جاذبه بی‌نظیر در منطقه بی اوغلو استانبول+تصاویر

بی اوغلو استانبول یا سلطان احمد معمولا یکی از مقاصدی است که گردشگرانی که وارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

free website stats program