صفحه اصلی / ترکیه / استانبول / جاذبه های تاریخی و دیدنیهای استانبول

جاذبه های تاریخی و دیدنیهای استانبول

در این مطلب تمامی جاذبه های تاریخی استانبول و دیدنیهای استانبول را به اختصار معرفی خواهیم کرد.

شما میتوانید در مطالب بعدی توضیحات و تصاویر جاذبه های تاریخی استانبول و ديدنيهاى استانبول را به طور کامل مشاهده کنید .

در ابتدا میپردازیم به معرفی

جاذبه های تاریخی استانبول

مسجد ایا صوفيا:

مسجد بزرگ ایاصوفیا یکی از بزرگترین جاذبه های تاریخی استانبول میباشد و تمامی توریست های استانبول از مسجد ایاصوفیا که یکی از دیدنیهای استانبول میباشد بازدید میکنند.
Ayasofia Mosque in Istanbul
مسجد ایاصوفیا استانبول

ایاصوفیا یکی از مهمترین بناهای تاریخی در شبه جزیره تاریخی استانبول است. ایاصوفیا که ابتدا در دوره بیزانس به عنوان کلیسا و بعداً به عنوان کلیسای جامع ساخته شد یکی از شاهکارهای جهان معماری با طراحی باشکوه خود است. این بنا که در دوره عثمانی به یکی از بزرگترین مساجد استانبول ترکیه و یکی از برترین جاذبه های تاریخی استانبول تبدیل شده است ، از سال 1934 موزه ای در استانبول بوده است.

مسجد سلطان احمد(مسجد آبی)

مسجد سلطان احمد که تمامی گردشگران ان را با نام مسجد ابی میشناسند یکی از جاذبه های زیبای استانبول و یکی از زیباترین مساجد جهان میباشد.
(Sultan Ahmet Mosque (Blue Mosque
مسجد سلطان احمد(مسجد آبی)

یکی از برجسته ترین جاذبه های تاریخی استانبول مسجد سلطان احمد میباشد، مسجد سلطان احمد که در سراسر جهان به عنوان مسجد آبی به دلیل کاشی های موجود در آن شناخته شده است. این مسجد واقع در نزدیکی مسجد ایاصوفیا ، توسط سلطان اول احمد در قرن هفدهم ساخته شده است. مسجد سلطان احمد با طراحی یکی از شاگردان میمار سینان ، با کاشی های رنگی ، گنبد باشکوه و بنای باشکوه یکی از زیباترین مساجد جهان است.

کاخ توپکاپی

کاخ توپکاپی یکی از مهمترین جاذبه های تاریخی استانبول میباشد که اثار مقدس بسیاری در ان قرار دارد.
Topkapi Palace Istanbul
کاخ توپکاپی استانبول

کاخ توپکاپی یکی از مهمترین جاذبه های تاریخی استانبول، یکی از مهمترین ساختمانهای امپراتوری عثمانی ، در منطقه سرایبورنو استانبول واقع شده است. این کاخ که به مدت 400 سال در امپراتوری عثمانی به عنوان یک مرکز اداری مورد استفاده قرار می گرفت ، در سال 1478 توسط فاتح سلطان مهمت ساخته شد.

وسایل شخصی سلاطین که وقت خود را در کاخ می گذراند ، وسایلی که در دوره عثمانی در کاخ مورد استفاده قرار می گرفت ، به نمایش گذاشته شده است. ریش و ردپای حضرت محمد ، گلدان حضرت ابراهیم ، عصای حضرت موسی ، شمشیر حضرت داوود ، جایی که یادگارهای مهمی مانند لباس های یوسف پیامبر در آن قرار دارد و در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته اند.

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

جاذبه‌های استانبول و 34 جاذبه بی‌نظیر در منطقه بی اوغلو استانبول+تصاویر

بی اوغلو استانبول یا سلطان احمد معمولا یکی از مقاصدی است که گردشگرانی که وارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

free website stats program