صفحه اصلی / ترکیه / خرید ارزان مواد غذایی در ترکیه

خرید ارزان مواد غذایی در ترکیه

خرید ارزان مواد غذایی و خوراکیها در ترکیه یکی از راههای صرفه جویی در هزینه ها و سفر ارزان به ترکیه میباشد.

اگر شما قصد ماندن بیش از چند روز در هر یک از شهرهای ترکیه را داشته باشید و در محل اقامت یا هتل خود شرایط پخت و پز و … را داشته باشید. بهتر است برای کاهش هزینه های سفر و داشتنن سفری ارزان سعی کنید خودتان به پخت و پز بپردازید. البته خرید ارزان موادغذایی و خوارکیها در ترکیه خود نیاز به دانستن اطلاعاتی دارد که در این مطلب به طور کامل برای شما بیان خواهیم نمود.

خرید ارزان مواد غذایی در ترکیه
خرید ارزان مواد غذایی در ترکیه

بهترین و مقرون به صرفه ترین خرید در ترکیه در فروشگاههای زنجیره ای انجام میگردد،برای خرید ارزان مواد غذایی در ترکیه نیز بهتر است به جهت صرفه جویی در هزینه و زمان از سوپرمارکتهای زنجیره ای خرید خود را انجام دهیم.

چرا باید از سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه خرید کنیم؟

به دلیل اینکه سوپرمارکتهای زنجیره ای در ترکیه به وفور یافت میشوند و علی رغم اینکه این سوپرمارکتها یا به عبارتی فروشگاههای مواد غذایی با برندهای بسیار زیادی در ترکیه فعالیت میکنند شما میتوانید در هر یک از شهرهای ترکیه و در هر کدام از محله های این شهرها چندین سوپرمارکت زنجیره ای ببینید ، پس به راحتی و با چند قدم پیاده روی از محل سکونت خود به این فروشگاهها خواهید رسید.

و دیگر اینکه اگر در خرید موادغذایی و خوراکیها به دنبال برندهای خاصی هستید این فروشگاهها سلایق تمام مشتریان خود را در نظر گرفته و بنابراین در سوپر مارکتهای زنجیره ای ترکیه تقریبا از هر نوع جنسی میتوانید برندهای مختلفی را ببینید و به راحتی میتوانید نیاز خود را براورده کنید.

سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه
سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه

و از همه مهمتر شما میتوانید در این فروشگاهها کلیه مایحتاج خود اعم از موادغذایی ، مواد و لوازم بهداشتی ، خوراکیها ، تنقلات ، میوه و سبزیجات ، لوازم التحریر و حتی در برخی از انها پوشاک و لوازم خانگی را در یک مکان تهیه کنید و دیگر نیازی به تردد به جاهای مختلف و خرید از چند جای مختلف را ندارید.

چرا سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه اجناس را ارزانتر میفروشند؟

فروش ارزان موادغذایی ، خوراکیها و اجناس در سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه دلیلی بر بی کیفیتی اجناس ، استفاده از برندهای متفرقه ، نزدیک بودن تاریخ مصرف و … نمیباشد.

بلکه دلیلی معقول و منطقی دارد که با هم به بررسی ان میپردازیم. ترکیه بیش از 600 شهر دارد و هرکدام از این شهرها بیش از 20-30 محله دارند و اگر ما در نظر بگیریم هر کدام از این فروشگاههای زنجیره ای تنها یک شعبه در هر محله ترکیه داشته باشند هر کدام از این فروشگاهها 15000 تا 20000 شعبه در سراسر ترکیه خواهند داشت. بنابراین اگر یک سوپرمارکت کوچک در یک محله ترکیه یک کارتن از یک جنس را به تولید کننده سفارش دهد هر یک از سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه باید حداقل 15000 تا 20000 کارتن از ان جنس را سفارش دهد تا یک کارتن از ان جنس را موجود داشته باشد ، پس کاملا واضح است قیمت خرید این فروشگاههای زنجیره ای بسیار پایینتر از سوپرمارکتهای محلی میباشد.

هایپرمارکتهای ترکیه
هایپرمارکتهای ترکیه

پس شما میتوانید کالای مورد نظر خود را با کیفیت بالا و با قیمت بسیار پایینتر از فروشگاههای زنجیره ای ترکیه تهیه کنید.

معروفترین سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه کدامند؟

سوپرمارکتهای زنجیره ای در ترکیه بسیار زیاد هستند ولیکن ما در این مطلب به معرفی پنج سوپرمارکت برتر ترکیه میپردازیم که از لحاظ تعداد شعب ، در دسترس بودن در شهرها و محله های مختلف ترکیه و هم از لحاظ تخفیف و جوری جنس در سطح بالاتری از دیگر فروشگاهها قرار دارند.

سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه
سوپرمارکتهای زنجیره ای ترکیه ( chain supermarket turkey)

این ترتیب بر اساس تعداد شعب و در دسترس بودن شعب این سوپرمارکتهای زنجیره ای تهیه شده است.

1- بیم مارکت Bim Market

2- شوک مارکت ŞOK Market

3- آ 101 A101 Market 

4- ماگروس Migros Market 

5- کارفور مارکت Carrefour Market

شما میتوانید شعب این 5 فروشگاه را به وفور در همه جای ترکیه پیدا کنید ، شما در هر شهر و محله ترکیه قدم بزنید قطعا یکی از این هایپر مارکتها را خواهید یافت.

ولی اگر بخواهم از تجربیات خودم براتون بگم فروشگاه بیم (Bim Market) تقریبا در همه جای ترکیه و با تعداد شعب زیاد در دسترس میباشد و پس از ان میتوان به فروشگاه شوک (ŞOK Market) اشاره کرد که پس از بیم مارکت تقریبا در همه محله های ترکیه مشاهده میشود و سپس میتوان فروشگاه آ101 (A101 Market) و فروشگاه ماگروس (Migros Market) را در یک سطح دانست و در اخر هم فروشگاه کارفور یا کارفورسا (Carrefour Market) که کمتر از دیگر فروشگاهها به چشم میخورد.

اما از لحاظ قیمت باز هم بر اساس تجربیات خودم که از تمام این فروشگاهها خرید داشتم ، میتونم بگم بیم مارکت بیشترین تخفیفها رو ارایه میده و پس از ان شوک مارکت و سپس فروشگاه آ 101 و نهایتا فروشگاه کارفور و اما فروشگاه ماگروس را باید به دید یک فروشگاه برند با سطح کیفی بالاتر و تخفیفات کمتر دید .

امیدوارم این مطلب برای خرید ارزان در ترکیه و نهایتا سفر ارزان ترکیه به شما کمکی کرده باشد.

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

بی اوغلو استانبول در 24 دقیقه

بی اوغلو استانبول در 24 دقیقه

بی اوغلو استانبول در 24 دقیقه ( Beyoglu Istanbul in 24 minutes ) ، تنها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

free website stats program